Zvyšování spotřebitelské gramotnosti obyvatel ČR 2021

Tisková zpráva k projektu Asociace sociálního poradenství „Zvyšování spotřebitelské gramotnosti obyvatel ČR“

 

Hlavním cílem projektu je zorganizovat a uskutečnit 18 seminářů zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti pro spotřebitelskou veřejnost a zejména seniory žijících v domech s pečovatelskou službou, domech pro seniory. Semináře se uskuteční v následujících městech: Ostrava, Karviná, Sokolov, Karlovy Vary, Praha , Ústí nad Labem, Chomutov, Liberec, Přerov, Bruntál, Kladno, Neratovice, Brno, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Pardubice, Český Krumlov, Třebíč

Old Age Treatment

More seasoned individuals will generally ingest a larger number of medications than more youthful individuals since they are bound to have more than one constant clinical issue, for example, hypertension, diabetes, or joint inflammation. Most medications involved by more seasoned individuals for constant issues are taken for a really long time. Different medications might be gotten some margin to regard such issues as contaminations, a few sorts of aggravation, and stoppage. Practically 90% of more seasoned grown-ups consistently take no less than 1 physician recommended drug, practically 80% routinely take no less than 2 doctor prescribed drugs, and 36% routinely take somewhere around 5 different doctor prescribed drugs. At the point when over-the-counter and dietary enhancements are incorporated, these rates are much higher. More seasoned individuals who are delicate, hospitalized, or in a nursing home consume the most medications. Nursing home inhabitants are endorsed numerous various medications to take consistently

Medical Treatment Age

Projekt je v souladu s cíli spotřebitelské politiky ČR a byl podpořen prostřednictvím dotace z finančních prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Předpokládaný počet lidí, kteří projdou těmito semináři za 12 měsíční trvání projektu je 260. Zároveň mezi cílovou skupinou budou distribuovány informační materiály  (leták), a to jak v tištěné podobě, tak prostřednictvím internetu v elektronické podobě.

 

Termín realizace projektu: 1. ledna 2021- 31. prosince 2021

 
30.6.2021

 

Kontakt:
Hynek Kalvoda
Asociace sociálního poradenství
Sabinova 3
130 00 Praha 3
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 777 257 568¨

 

 

 

Tisková zpráva k projektu Asociace sociálního poradenství „Zvyšování spotřebitelské gramotnosti obyvatel ČR“, podpořeného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR

Hlavním cílem projektu je zorganizovat a uskutečnit 18 seminářů zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti pro spotřebitelskou veřejnost a zejména seniory žijících v domech s pečovatelskou službou, domech pro seniory. Projekt je v souladu s cíli spotřebitelské politiky ČR a byl podpořen prostřednictvím dotace z finančních prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Počet lidí, kteří se projektu zúčastnili, činil kolem 260. Semináře proběhly v 18 městech ČR. Časté dotazy souvisely s Milostivým létem a také zejména na podzim v souvislosti s krachy energetických firem a s přechodem k dodavateli poslední instance. Spotřebitele jsme upozorňovali zejména následující důležité kroky:

 

  • V případě kdy původní dodavatel energií končí se zajišťováním jejich dodávky a spotřebitel (odběratel, zákazník) neuzavře smlouvu s novým dodavatelem, tak nastupuje automaticky jako nový dodavatel zákonem určený jeden z „dodavatelů poslední instance“. Spotřebitel se dozví tak, že mu jeden z dodavatelů poslední instance zašle dopis s oznámením o zahájení dodávky energie.
  • Většina dodavatelů poslední instance zaslala spotřebitelům rozpis záloh na dodávku energie s možností jejich snížení.
  • Nemá-li spotřebitel prostředky na zaplacení záloh, doporučujeme, aby začal co nejdříve jednat s dodavatelem o hrazení záloh ve splátkách podle splátkového kalendáře.
  • Nemá-li spotřebitel prostředky na zaplacení vyúčtování či záloh na dodávku energie a potřebuje pomoc z důvodu navýšení cen energií, doporučujeme zkontaktovat Úřad práce ČR za účelem podání žádosti o jednorázovou sociální dávku či o dlouhodobou podporu (po individuálním posouzení poradí pracovníci Úřadu práce), jejímž výsledkem bude možné přiznání nároku Úřadem práce.
  • Upozorňujeme na to, aby spotřebitel nastalou situaci neřešil rychlou a nebezpečnou půjčkou.

 

Zároveň byly mezi spotřebitele distribuovány leták a aktualizovaná brožurka.

 

Praha 22. 12. 2021

 

Kontakt:
Hynek Kalvoda
Asociace sociálního poradenství
Sabinova 3
130 00 Praha 3
E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 777 257 568

 

 

BROŽURA S NÁZVEM " VEDENÍ OSOBNÍHO A RODINNÉHO ROZPOČTU" KE STAŽENÍ ZDE: BROŽURA

20.7.2021

 

 

LETÁK S NÁZVEM "ZÁKLADNÍ PRAVIDLA VEDENÍ OSOBNÍHO A RODINNÉHO ROZPOČTU KE STAŽENÍ ZDE: LETÁK

20.7.2021

mpo-logo


Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.