blockbuster.gif

Tiskové zprávy

Potřebujeme novelu energetického zákona, která si posvítí na činnost energošmejdů, shodli se účastníci seminářů

Přestože vláda již na jaře poslala do Poslanecké sněmovny novelu energetického zákona, která má chránit spotřebitele před nekalými praktikami tzv. energošmejdů, sněmovna jej dosud neprojednala ani v 1. čtení. „Je to velmi nešťastné, říká Hynek Kalvoda, z Asociace sociálního poradenství, „od jara našim klientům i pracovníkům poraden slibujeme, že pomoc se blíží, bohužel je však také možné, že s blížícím se koncem volebního období spadne zákon pod stůl. Činnost agresivních zprostředkovatelů prodeje energie přitom v poslední době nijak nepolevuje. Stále více se přitom zaměřují na zvláště zranitelné osoby a zejména seniory.

Tisková zpráva k projektu ASP „Zvyšování spotřebitelské gramotnosti obyvatel ČR“

 

Projekt Asociace sociálního poradenství „Zvyšování spotřebitelské gramotnosti obyvatel ČR“, podpořený Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR je zaměřen na realizací 20 seminářů zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti pro spotřebitelskou veřejnost a zejména seniory žijících v domech s pečovatelskou službou, domech pro seniory.  Účastníci budou informováni o svých právech a povinnostech v oblasti ochrany spotřebitele se zvláštním zřetelem na finanční gramotnost (vedení osobního či rodinného rozpočtu, náležitosti smluv o úvěru, hypotéce, RPSN, úroky, na co dávat pozor při uzavírání kupních smluv, reklamace, reklamace na dálku, pravidla případné komunikace s věřiteli nebo prodejci poskytovateli služby).

Tisková zpráva Asociace občanských poraden (AOP)-Paní Vlasta by chtěla dát svůj život do pořádku, chtěla by vyřešit své předlužení a žít bez obav z návštěv exekutorů. Paní Vlasta se obrátila na občanskou poradnu s žádostí o pomoc.

Takových příběhů evidují občanské poradny po celé republice stovky a tisíce ročně. Občanské poradny pomáhají předluženým lidem s podáním návrhu na oddlužení, ale pomoci mohou i s vysvětlením, co je to platební rozkaz a jak proti němu podat odpor. Zájemci se zde mohou dozvědět, co nemůže exekutor označit a zabavit v rámci prováděné exekuce na movité věci, časté jsou i dotazy k nezabavitelnému minimu při exekuci provedené na mzdu povinného a řada dalších.

Tisková zpráva:Senioři v uplynulém roce řešili hlavně dluhy

Tisková zpráva:Senioři v uplynulém roce řešili hlavně dluhy

Asociace sociálního poradenství, z.s. realizovala v roce 2020 projekt s názvem Informační aktivity k
posílení občanských kompetencí seniorů a jejich práv. Projekt byl podpořen z rozpočtu Magistrátu
hl.m. Prahy. V jeho rámci proběhlo v Praze v uplynulém roce šest seminářů v šesti městských částech
hl.m. Prahy. Seminářů se dohromady zúčastnilo 105 seniorů z těchto městských částí. Během
realizace projektu vznikla také brožurka, která se týkala problematiky dluhů, což bylo nejžádanější
téma, které seniory zajímalo. Nejčastější dotaz se týkal toho, jak řešit dluhy v rodině.

V Praze 1.12.2020

Kontakt:
Hynek Kalvoda
Asociace sociálního poradenství
Sabinova 3
130 00 Praha 3
tel. 777 257 568
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konference k dluhové problematice

 

„Bílá vrána je ten, kdo se přijde poradit dříve, než se zadluží“, říká Kristýna Schreilová z Občanské poradny Remedium a doplňuje: „My už většinou ani nehasíme požár, ale spíš jen rozhrabáváme popel.“ I přesto ale z jejích úst nakonec zaznělo několik příběhů s dobrým koncem. Problémy s předlužením byly tématem konference, kterou pod záštitou náměstka pražské primátorky Petra Dolínka a předsedy Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Patrika Nachera ve velké zasedací síni pražského Magistrátu dnes uspořádaly Asociace sociálního poradenství (ASP) a Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením (APZP) za podpory Asociace občanských poraden (AOP).