blockbuster.gif

Tiskové zprávy

Tisková zpráva Asociace občanských poraden (AOP)-Paní Vlasta by chtěla dát svůj život do pořádku, chtěla by vyřešit své předlužení a žít bez obav z návštěv exekutorů. Paní Vlasta se obrátila na občanskou poradnu s žádostí o pomoc.

Takových příběhů evidují občanské poradny po celé republice stovky a tisíce ročně. Občanské poradny pomáhají předluženým lidem s podáním návrhu na oddlužení, ale pomoci mohou i s vysvětlením, co je to platební rozkaz a jak proti němu podat odpor. Zájemci se zde mohou dozvědět, co nemůže exekutor označit a zabavit v rámci prováděné exekuce na movité věci, časté jsou i dotazy k nezabavitelnému minimu při exekuci provedené na mzdu povinného a řada dalších.

Konference k dluhové problematice

 

„Bílá vrána je ten, kdo se přijde poradit dříve, než se zadluží“, říká Kristýna Schreilová z Občanské poradny Remedium a doplňuje: „My už většinou ani nehasíme požár, ale spíš jen rozhrabáváme popel.“ I přesto ale z jejích úst nakonec zaznělo několik příběhů s dobrým koncem. Problémy s předlužením byly tématem konference, kterou pod záštitou náměstka pražské primátorky Petra Dolínka a předsedy Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Patrika Nachera ve velké zasedací síni pražského Magistrátu dnes uspořádaly Asociace sociálního poradenství (ASP) a Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením (APZP) za podpory Asociace občanských poraden (AOP).

Sociální poradenství má svou Asociaci

V září byla v Praze založena Asociace sociálního poradenství (ASP). Cílem tohoto občanského sdružení je působit ve prospěch svých členských organizací, podporovat jejich vzájemnou spolupráci a rozvoj organizací sociálního poradenství. Dalšími cíly ASP je spolupráce s veřejnou správou při tvorbě a realizaci koncepcí rozvoje služeb sociálního poradenství a realizace vzdělávacích a školících akcí. Tyto akce budou určeny nejen pro členy ASP, ale i pro další jednotlivce, pracovníky neziskových organizací a zaměstnance veřejné správy.

Lidé z kontejnerů:Jaké otázky přinášejí alternativní způsoby řešení bezdomovství

 

Pravděpodobně málokterá oblast sociální práce je z hlediska zájmu médií a společnosti tolik závislá na klimatických podmínkách a roční době, jako téma bezdomovství. Ukázalo se to například v poslední zimní sezóně, kdy značný mediální zájem vyvolal testovací provoz tzv. inteligentního záchranného modulu. Tedy jakéhosi nouzového nocoviště vybudovaného z nepotřebného nákladního kontejneru. Platí totiž, že jednou z oblastí zájmu širší veřejnosti je zabezpečení bazálních potřeb lidí bez domova v exponovaných zimních měsících. Mezi ně patří například podmínky ubytování či nouzového způsobu přečkání noci.

Národní vzdělávací fond účinně pomáhá vzdělávat sociální poradce

Praha, 4. července 2007 – Trvající nedostatek vzdělaných sociálních poradců pomáhá řešit v loňském roce zahájený společný projekt Centra pro kvalitu a standardy v sociálních službách při NVF, Asociace občanských poraden, Vida o.s., Asociace manželských a rodinných poradců a Asociace poraden pro zdravotně postižené. V rámci kurzu se vyškolilo již 40 lektorů – odborných poradců v sociální oblasti. Další běh kurzu odborného sociálního poradenství, který otevřeme letos na podzim, nabízí možnost vysoce kvalitního školení bezmála stovce dalších sociálních poradců; volná místa ještě jsou. Kurz je určen všem typům zájemců – profesionálním poradcům, příležitostným poradcům i dobrovolníkům z Prahy, a je poskytován samozřejmě bezplatně. Přihlásit se lze do 27. července 2007. Přihlášku lze získat dotazem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo ji lze stáhnout na webových stránkách www.cekas.cz